Organizacja przyjęcia w domu z okazji chrztu

Najważniejsza część chrzcin odbywa się w kościele, gdzie ma miejsce ceremonia, która jest ważnym przeżyciem duchowym. Jest to bowiem moment, w którym mały człowiek przyjmuje swój pierwszy sakrament i zostaje włączony do wspólnoty. Jednak tuż po nim, zwykle decydujemy się na zorganizowanie przyjęcia, na którym spędzimy trochę czasu z zaproszonymi gośćmi i zadbamy o ich podniebienia. Na miejsce przyjęcia można wybrać restaurację, jednak równie dobrze może się ono odbyć w domu.

Rozwiązanie to na pewno aż w tak znacznym stopniu nie nadwyręży naszego budżetu, a dodatkowo będzie miało ciepłą i rodzinną atmosferę, która jest niezwykle ważna podczas chrztu. Zanim zorganizujemy przyjęcie w domu, należy dokładnie określić liczbę gości, których zaprosimy. Nasz stół musi ich wszystkich pomieścić, niezależnie od tego, czy będą to dorośli, czy dzieci, które również powinny mieć własne krzesło. Jeśli ilość gości jest bardzo duża i nie ma możliwości pomieszczenia ich przy jednym stole, można pokusić się o zorganizowanie poczęstunku w formie szwedzkiego stołu.

Nawet taki wybór nie zwalnia nas jednak z obowiązku przygotowania dla każdego z gości miejsca siedzącego, niezależnie, czy będą się one znajdować na kanapie, pufach czy specjalnych poduszkach zamieszczonych na podłodze. Warto również wcześniej uprzedzić gości o tym, że przyjęcie odbędzie się w domu, gdyż pomoże to uniknąć ewentualnych nieporozumień. Opieka nad dzieckiem Dom jest miejscem, w którym zdecydowanie łatwiej niż w restauracji, jest opiekować się dzieckiem. Masz bowiem dostęp do wszystkich potrzebnych przedmiotów, możesz je nakarmić, czy nawet uśpić. Bardzo ważne jest to, aby tego szczególnego dnia dziecko czuło się komfortowo.

​Łóżeczko powinno znajdować się w innym pokoju niż ten, w którym będą przebywać goście. Dziecko może być zmęczone nadmiarem wrażeń, dlatego znalezienie przestrzeni, w której będzie mogło odpocząć czy się przespać, jest niezwykle ważne. Jeśli nie jest to możliwe pod względem technicznym, zawsze możesz jednak poprosić kogoś z rodziny o to, aby zabrał malucha na spacer, podczas którego ten będzie mógł złapać chwilę oddechu i odpocząć.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *