Cienie i blaski pracy hostessy

Poszukujesz pracy? Niekiedy zdarza się, że nawet osoby, które mają świetne doświadczenie oraz znajomości nie mogą znaleźć pracy. Jeszcze gorzej mają ci, którzy nie mają oni jednej ani drugiej z tych cech. W takim wypadku zostają najgorsze posady, które zwykle są niekoniecznie dobrze płatne.

Mimo iż niektóry mówią, że to jaka będziemy mieć pacę zależy tylko od nas , to wcale nie jest to prawda. Owszem, warto mieć dobre wykształcenie oraz zainteresowania, ale nie każdy może robić to o kocha. Niestety , jeśli ktoś się interesuje rzeczami, którymi nie da się zająć zawodowo, to może go spotkać los osoby, która nienawidzi swojej pracy. Jest to bardzo kiepski żywot, ponieważ stajemy się wtedy opryskliwi , mamy ciągle zły humor i nie lubimy przebywać z ludźmi. Najlepiej pracuje się z ludźmi, ponieważ zawieramy nowe znajomości, mamy się do kogo odezwać czy poprosić o pomoc. Im więcej czasu spędzamy z ludźmi tym lepsi się stajemy.

Praca hostessy

Każdy z nas słyszał lub widział na pewno hostessę. Kim jest ta osoba? Jest to zwykle pani, która ładnie uśmiecha się do innych ludzi i proponuje im przekąski czy tez produkty promocyjne. Jest to osoba ładna, wykształcona oraz znająca kilka języków – według Wikipedii. Czy jest to jednak prawda? No właśnie nie zawsze. Zwykle hostessą jest ktoś znajomy z rodziny czy też osoba z ogłoszenia, która szuka pracy dorywczej na wakacjach. Nie jest on jednak jeszcze wykształcona i nie zna żadnego języka oprócz ojczystego. Jednak z czasem zaczyna się to zmieniać. Coraz częściej pracodawcy stawiaj większe wymagania i ta lista się wydłuża. Jednak wraz ze wzrostem wiedzy możemy liczyć na wyższe wynagrodzenie.

Plusy i minusy

Większości ludziom, hostessa kojarzy się z kimś bardzo atrakcyjnym. Ne jest to prawda. Gdyby tak było, to nie maiłoby znaczenia wykształcenie, ale uroda. Hostessa powinna być przede wszystkim uśmiechnięta. To jest pierwsza kwestia której powinniśmy przestrzegać. Jeśli chcesz być hostessą i zarabiać dobrze, to pamiętaj, że uśmiech jest zawsze najlepszym magnesem, nawet jeśli do pięknych nie należysz. Nikt nie będzie chciał podejść do osoby, która jest bardzo ładna, ale ma złą minę, która nie zachęca. Bardzo ważny jest także schludny strój i nieprzesadzony makijaż. Ma być one delikatny i nie krzykliwy. Niekiedy trzeba także mieć założone szpilki, ale nie zawsze i czasem można przebrać na płaskie buty jeśli impreza trwa długo.

Decydując się na bycie hostessa trzeba być wygadanym. Trzeba umieć zachęcić do zakupu i potrafić wybierać te informacje, które dla klienta są istotne. A więc hostessa musi być inteligentna i błyskotliwa. Trzeba jednak uważać na to, że niekiedy trafiają się naprawdę niemili ludzie, którzy wcale nie ułatwia pracy. Zmierzyć się także trzeba z 30 stopniowym upałem lub bardzo silną klimatyzacją , a to wszystko z szerokim uśmiechem na ustach. 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *