Jak zorganizować swoją pierwszą wystawę fotograficzną?

Jeśli jesteś fotografem to na pewno zamierzasz zarabiać na tym spore pieniądze. Nie jest to jednak takie łatwe, ponieważ przede wszystkim trzeba zdobyć popularność o którą w tym przypadku może nie trudno, ale trzeba wiedzieć jak to robić. Co więcej, na rynku mamy dość duża konkurencję w tym zawodzie. Duża ilość ludzi interesuje się fotografią. Może nie nawet nie maja oni talentu, ani też nie potrafią tego zrobić tak dobrze jak ci, którzy nie są znani, ale wszystko zależy od tego jak się wypromujesz.

Jeśli potrafisz się pokazać, to na pewno znajdziesz chętnych na swoje zdjęcia. Jednak nie spadną oni z nieba i trzeba będzie im pokazać się z jak najlepszej strony.  Są na to różne sposoby, jednak każdy inaczej działa oraz niektóre są dość kosztowne. Trzeba więc znaleźć taki, który będzie nie tylko skuteczny, ale także tani. Może to być na przykład wystawa.

Odpowiednie miejsce

Jeżeli już mamy zdjęcia, które zamierzamy przedstawić, to zostało nam pomyśleć nad tym, gdzie chcemy się pokazać z nimi. Fotografowie, którzy są sławni nie mają problemu z pokazaniem swoich fotografii w ważnych miejscach, gdzie pojawia się dość duża liczba ludzi. Ty jednak zacznij od miej uznawanych miejsc, skoro nie masz szans np. na galerię. Może to być kawiarnia, biblioteka, dworzec kolejowy czy nawet urzędy publiczne.

Zdjęcia w plenerze

Coraz bardziej popularne stają się wystawy w plenerze, a nie we wnętrzach. Jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ to nie ludzie przychodzą do nas, ale my wychodzimy im naprzeciw. Są przecież tacy, którzy do galerii nie weszliby nigdy. Może nie ze względu na ceny, ale zainteresowania oraz przekonanie, że znajda tam sztukę współczesną, która ich zdaniem jest kompletnie bez sensu. W niektórych miastach polski, możemy spotkać naprawdę dużo wystaw w plenerze. Musisz jednak uzyskać zgodę od urzędu miasta lub właściciela terenu. Pamiętaj, że wystawa w plenerze to także wyższe koszty.

Aranżacja przestrzeni

Jeżeli mamy już wybrane miejsce, a zdjęcia wydrukowane i przygotowane, to należy jeszcze zadbać o odpowiednią aranżację przestrzeni. Jeśli możemy korzystać tylko z jednego pomieszczenia to musimy wszystko rozłożyć tak, aby nie pozostawały puste przestrzenie. Jeśli jest ono duże i nie mamy a tylu zdjęć, to dobrze sprawdzą się sandy ustawiane na środku pomieszczenia. Pamiętaj również o oświetleniu, które w danym miejscu może być niekorzystne. Zwróć na to uwagę podczas ustawiania zdjęć, aby były dobrze widoczne i nie pojawiały się refleksy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *