Sposoby na tanie wesele

Nawet jeśli nie chcemy, albo nie możemy sobie finansowo pozwolić na to, aby nasze wesele odbyło się w pięciogwiazdkowym hotelu, a nasze ciała zdobiły ubrania od najlepszych projektantów, wcale nie determinuje to tego, że ślub nie będzie jak z bajki. Może być, nawet, jeśli wybierzemy bardziej oszczędne warianty. Jak jednocześnie oszczędzić i zorganizować coś, co na długo pozostanie we wspomnieniach zarówno gości, jak i pary młodej? Może warto wrócić do bardziej tradycyjnych rozwiązań i zorganizować przyjęcie w remizie czy szkole?

Dobrym rozwiązaniem jest również to, aby zaangażować w organizację przyjęcia członków najbliższej rodziny. Przystrojenie sali jest takim elementem, którym z powodzeniem możemy się zająć sami. Stoły można ozdobić rozrzucając na nich płatki czerwonych róż, stawiając na nich świece albo własnoręcznie wykonane ozdoby. Całość ma szansę prezentować się pięknie i profesjonalnie, a jednocześnie nie obciąża naszego budżetu. Również w kwestii ubrania można sporo zaoszczędzić, nic przy okazji na tym nie tracąc. Warto już kilka miesięcy przed weselem poprzeglądać wyprzedaże, gdyż dają one możliwość znalezienia wymarzonej sukni w zdecydowanie bardziej korzystnej cenie. Innym rozwiązaniem jest wypożyczenie strojów, obecnie coraz więcej salonów oferuje takie usługi.

Dodatków możemy poszukać w internecie, albo pożyczyć je od kogoś znajomego, mamy czy przyjaciółki. Idąc dalej, fryzura i makijaż również mogą zostać oddane w ręce koleżanek, pod warunkiem, że da to nam możliwość uzyskania satysfakcjonującego efektu. Nie trzeba wybierać najdroższego salonu, aby cieszyć się pięknymi włosami i cerą, mniejsze, osiedlowe salony często radzą sobie z takimi rzeczami równie dobrze, a pochłaniają zdecydowanie mniej pieniędzy. Obrączki, bukiet ślubny, zaproszenia Obrączki, które wybierzecie jako znak łączącego was uczucia, mogą być proste i złote, bez zbędnych dodatków. Dobrym rozwiązaniem na oszczędzanie wydaje się być to, żeby zamiast wybierać je w drogim sklepie jubilerskim, udać się do złotnika i skorzystać z własnego złota.

Takie punkty zwykle oczekują opłaty jedynie za wykonaną pracę, oszczędzamy więc na materialne. Ceny bukietów ślubnych czasami sięgają nawet 300 zł. Zaoszczędzić pieniądze można, jeśli zdecydujemy się na kupienie kwiatów na targu czy też w kwiaciarni i własnoręcznie przygotujemy upragniony bukiet. Polne kwiaty są niezwykle modne, więc jeśli pora roku jest odpowiednia, można pokusić się o to, aby je zerwać z łąki i to z nich stworzyć swoją wiązankę ślubną. Wybierając zaproszenia, można wybrać rozwiązanie niekonwencjonalne.

​Żyjemy w czasach, gdzie niemal każdy posiada pocztę elektroniczną. Wysłanie zaproszeń właśnie tą drogą, pomoże zaoszczędzić sporo pieniędzy. Może być również niezwykle efektowne, jeśli zadbamy o odpowiednią oprawę graficzną. Jeśli jednak zapraszamy osoby starsze, elektroniczne zaproszenie będzie często nie na miejscu, także tutaj należy zadbać o dostarczenie formy papierowej i tradycyjnej.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *