Jak zorganizować rodzinny piknik w ogrodzie?

Każdy z nas, kto kocha swoich członków rodziny i lubi z nimi spędzać czas, nie ma także nic przeciwko temu, żeby spotkać się i porozmawiać. Nie zawsze mamy jednak ku temu okazję. Może się wiec okazać, ze spotkać się będzie możliwość jedynie przy niedzielnym obiedzie. Ten jednak zwykle zbyt dług nie trwa.

Nawet z najbliższymi członkami rodziny bardzo często się mijamy na co dzień. Nie wynika to jednak z braku chęci do spotkania się, ale z tego, że każdy ma swoje sprawy. Mama zajmuje się robieniem obiadu, tata chodzi do pracy lub na odwrót, a rodzeństwo ma szkołę zadania, przyjaciół lub druga połowę . W tym przypadku najrzadziej spotykają się te rodziny, gdzie dzieci są już większe i mają swoje sprawy i własne życie.

Wspólnie spędzony czas

Nie ważne ile mamy lat, warto czasami spotkać się z członkami rodziny na pikniku, i nie jest tu mowa o dużej imprezie, gdzie spotyka się cała ogromna rodzina, ale o kocyku i koszu z przekąskami. Może niektórym wydawać się to dziwne, że kogoś mogłyby takie spotkania interesować, ale jest to naprawdę przyjemne i może zaskoczyć. Takie pomysły podobają się szczególnie dzieciakom, które wszędzie znajdą okazję do zabawy. Ale jak przygotować taki piknik i gdzie to zrobić? Możemy go urządzić e własnym ogrodzie i jest to najlepsze miejsce. A co z tymi, którzy mieszkają w mieście? W takim wypadku dobrze jest skorzystać z podwórka gdzie jest choć trochę zieleni.

Relaks, kreatywność i bezpieczeństwo

Żeby nikogo nie znudzić na takim spotkaniu, trzeba mieć kilka pomysłów jak urozmaicić czas. Doskonale w tym przypadku na rozrywkę nadają się wszelkie gry planszowe. Może się to wydawać niektórym głupie, ale jest to świetna zabawa zarówno w przypadku tych młodszych jak i starszych. Jeśli potrafimy się bawić , to będzie to bardzo przyjemnie spędzony czas. Doskonałym pomysłem jest także znany twister i może wywołać mnóstwo radości. Można także razem budować latawiec, aby go później puszczać. Różne pomysły możemy znaleźć ma portalach , gdzie poradami dzielą się rodzice.

Nie możemy jednak zapominać o tym , że piknik powinien być także chwilą odpoczynku i relaksu. W tym celu możemy wziąć ze sobą telefon i włączyć ulubioną piosenkę czy tez poczytać dobra książkę. Istotną role w całym pikniku odgrywa także jedzenie, które powinno być pyszne. Pamiętaj jednak, że bezpieczeństwo także ma ogromne znaczenie, wiec nie wolno siedzieć cały dzień na silnym słońcu. Koc powinien leżeć w cieniu, a dzieci jeśli się bawią na słońcu powinny mieć nakrycie głowy. Nie zapominajmy również o kremach przeciwsłonecznych, które chronią nas przed oparzeniami oraz nasze maluchy. 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *