Gdzie zorganizować chrzest?

Kiedy mamy już ustalony termin ceremonii chrztu świętego, często stajemy przed dylematem, gdzie zorganizować przyjęcie. W domu? A może w restauracji? Wybór najlepszego miejsca jest kwestią indywidualną, jednak zanim podejmiemy decyzję, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim istotne jest to, ilu gości mamy zamiar zaprosić i czy jest szansa na to, że pomieszczą się oni przy stole w naszym domu. Dodatkową kwestią jaką musimy rozważyć jest to, jakim budżetem dysponujemy. Decydując się na zorganizowanie uroczystości w domu z pewnością postawisz na opcję, która będzie zdecydowanie bardziej wygodna zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego dziecka.

Wszystkie potrzebne rzeczy będą bowiem znajdować się pod ręką i bez problemu będziesz mogła przewinąć czy też uśpić malucha. Dodatkowym atutem stanowią zdecydowanie, mniejsze koszty, oraz ciepła i domowa atmosfera, Minusem jest tu natomiast to, że jeśli zdecydujesz się na samodzielną organizację przyjęcia, będzie wymagało to sporego zaangażowania i dzielenia uwagi pomiędzy gości, a dziecko. Przygotowanie posiłku również będzie spoczywać w Twoich rękach, chyba, że wynajmiesz firmę cateringową, co z pewnością zwiększy koszty.

Po uroczystym obiedzie trzeba również posprzątać. Alternatywą do przyjęcia w domu jest przyjęcie w restauracji. Jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej wygodne, bo właściwie wszystko zostanie przygotowane za Ciebie. Twoja uwaga będzie mogła w całości zostać poświęcona dziecku i gościom. Minusem są zdecydowanie wyższe koszty, a także to, że będziesz zmuszona zabrać ze sobą wszystkie rzeczy, które będą niezbędne w zajmowaniu się dzieckiem. Przyjęcie w restauracji Jeśli zdecydujemy się postawić na restaurację, powinniśmy przy jej wyborze sugerować się kilkoma czynnikami. Sala powinna być na tyle duża, żeby mogła pomieścić wszystkich gości i zapewnić im komfort i swobodę.

​Opinie, które można przeczytać w internecie są ważne, bo często określają smak oferowanego jedzenia, a także jakość obsługi. Jeśli chcemy, aby fotograf robił zdjęcia również podczas przyjęcia, sala powinna być jasna. Istotne jest również to, aby w restauracji znajdowało się miejsce, w którym będzie można nakarmić czy przewinąć dziecko. Wybór restauracji zabiera z naszych barków szereg obowiązków i pracy związanej z przygotowanie czy posprzątaniem, jednak zwykle to do nas należy wybór menu, a także zamówienie tortu i kwiatów.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *