Ślub bez wesela

Polska tradycja nierozerwalnie stawia obok siebie ślub i wesele. Wesele powinno być huczne i zapewnić gościom wspaniałą zabawę. Jednak pary młode coraz częściej rezygnują z wesel, mimo tego, że zwykle spotykają się z oporem członków rodziny, którzy oczekują, że zorganizują zabawę do białego rana. Mimo wszystko decyzja zawsze powinna leżeć w rękach pary młodej, bo to w końcu oni są najważniejsi tego dnia.

Szczęście nie posiada żadnej ceny, ale środki, którym je osiągamy, przeciwnie. Niektórzy ludzie jeszcze długo po ślubie spłacają kredyty, które muszą zaciągać po to, aby móc zorganizować wesele. Właśnie te kwestie bardzo często decydują o tym, że odchodzi się od tej tradycji. Pary młode coraz częściej uważają, że szkoda im wydawać pieniędzy na jeden wieczór, a kredytu na wesele zaciągać po prostu nie chcą, bo zwykle w przyszłości i tak będą musieli wspomóc się w ten sposób przy kupnie mieszkania. Przyczyny rezygnacji z wesela Koszty, jakie pochłania wesele są na pewno jedną z przyczyn decydujących, chociaż przyjęło się, że pieniądze z prezentów powinny zwrócić to, co się w nie zainwestowało. Obok tego jednak istnieją również inne powody, dla których rezygnuje się z tradycyjnego rozwiązania.

Jest to widoczne szczególnie w przypadku par, które nie są już tak młode i nie odczuwają potrzeby hucznej zabawy do białego rana. Z wesel rezygnują również osoby, które są nieśmiałe i nie chcą przez całą noc znajdować się w centrum zainteresowania bliższych i dalszych krewnych. Może to być stresujące i niekomfortowe przeżycie, jeśli któreś z państwa młodych posiada taki problem w trochę bardziej zaawansowanej postaci. Często jest tak, że rodzina nie chce zrozumieć argumentów przyszłych małżonków i domaga się organizacji wesela, a jeśli mimo wszystko spotyka to duży opór przyszłych małżonków, obraża się.

​Podjęcie decyzji o rezygnacji z wesela nigdy nie jest łatwe i często wiąże się z wieloma kompromisami. Dlatego też zdarza się tak, że w pewnym momencie młodzi ulegają presji rodziny i decydują się na organizację wesela, mimo tego, że mieli inny pomysł i potrzeby. Opinia innych, a także dobre relacje z rodziną, wychodzą na pierwszy plan i decydują o tym, że wesele się odbywa i zadowoleni są wszyscy, poza państwem młodym.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *