Jak zorganizować rodzinny piknik w ogrodzie?

Każdy z nas, kto kocha swoich członków rodziny i lubi z nimi spędzać czas, nie ma także nic przeciwko temu, żeby spotkać się i porozmawiać. Nie zawsze mamy jednak ku temu okazję. Może się wiec okazać, ze spotkać się będzie możliwość jedynie przy niedzielnym obiedzie. Ten jednak zwykle zbyt dług nie trwa.

Nawet z najbliższymi członkami rodziny bardzo często się mijamy na co dzień. Nie wynika to jednak z braku chęci do spotkania się, ale z tego, że każdy ma swoje sprawy. Mama zajmuje się robieniem obiadu, tata chodzi do pracy lub na odwrót, a rodzeństwo ma szkołę zadania, przyjaciół lub druga połowę . W tym przypadku najrzadziej spotykają się te rodziny, gdzie dzieci są już większe i mają swoje sprawy i własne życie.

Wspólnie spędzony czas

Nie ważne ile mamy lat, warto czasami spotkać się z członkami rodziny na pikniku, i nie jest tu mowa o dużej imprezie, gdzie spotyka się cała ogromna rodzina, ale o kocyku i koszu z przekąskami. Może niektórym wydawać się to dziwne, że kogoś mogłyby takie spotkania interesować, ale jest to naprawdę przyjemne i może zaskoczyć. Takie pomysły podobają się szczególnie dzieciakom, które wszędzie znajdą okazję do zabawy. Ale jak przygotować taki piknik i gdzie to zrobić? Możemy go urządzić e własnym ogrodzie i jest to najlepsze miejsce. A co z tymi, którzy mieszkają w mieście? W takim wypadku dobrze jest skorzystać z podwórka gdzie jest choć trochę zieleni.

Relaks, kreatywność i bezpieczeństwo

Żeby nikogo nie znudzić na takim spotkaniu, trzeba mieć kilka pomysłów jak urozmaicić czas. Doskonale w tym przypadku na rozrywkę nadają się wszelkie gry planszowe. Może się to wydawać niektórym głupie, ale jest to świetna zabawa zarówno w przypadku tych młodszych jak i starszych. Jeśli potrafimy się bawić , to będzie to bardzo przyjemnie spędzony czas. Doskonałym pomysłem jest także znany twister i może wywołać mnóstwo radości. Można także razem budować latawiec, aby go później puszczać. Różne pomysły możemy znaleźć ma portalach , gdzie poradami dzielą się rodzice.

Nie możemy jednak zapominać o tym , że piknik powinien być także chwilą odpoczynku i relaksu. W tym celu możemy wziąć ze sobą telefon i włączyć ulubioną piosenkę czy tez poczytać dobra książkę. Istotną role w całym pikniku odgrywa także jedzenie, które powinno być pyszne. Pamiętaj jednak, że bezpieczeństwo także ma ogromne znaczenie, wiec nie wolno siedzieć cały dzień na silnym słońcu. Koc powinien leżeć w cieniu, a dzieci jeśli się bawią na słońcu powinny mieć nakrycie głowy. Nie zapominajmy również o kremach przeciwsłonecznych, które chronią nas przed oparzeniami oraz nasze maluchy. 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *